سایت دکتر احمد ربیعی وکیل پایه یک دادگستری عراق به شرح ذیل به بررسی مولفه های انگیزشی و اصول ثبت شرکت در عراق و تجارت خارجی می پردازد.

با پیشرفت در فن آوری  و تولّد اقتصاد بین المللی، جهان مرزهای بین المللی را کنار گذاشته و  جهان واقعاً کوچکتر شده و مرزهای بین المللی نیز از میان رفته اند ، با این حال ، نباید جهانی سازی را به عنوان کاهش احساسات وطن پرستانه تلقی کرد. اکنون کارافرینان و تجّاری که نسبت به ثبت شرکت در عراق یا کشور­های دیگر اقدام می کنند به عنوان سفیری برای کشور خود تلقّی می شوند اگرچه منفعت سرشار از باب این سرمایه گذاری نصیب خود سرمایه گذار و تاجری که در کشور عراق یا هرکشور خارجی سرمایه گذاری کرده می شود.  مردم در سراسر جهان اکنون نسبت به چگونگی رفتارهای یکدیگر دارای آگاهی هستند و بیشتر شهروندان سایر کشورها را تحمّل می کنند افرادی که تجارت بین المللی را پیشه خود قرار می دهند متوجه هستند که فارغ  از کارآفرینی  و کسب منفعت تجاری آنها همچون سفیری برای کشورهای خود هستند.

کشورهایی  همچون کشور عراق که میزبان شرکت های موفق و بزرگ  چند ملّیتی هستند فهمیده اند  که صرفاً وجود منافع   اقتصادی  برای انگیزه دادن به یک نیروی کار خارجی کافی نیست ، بلکه در واقع بایست  با ایجاد انگیزه در نیروی کار  و زمینه سازی تعامل مناسب بین شهروندان دو کشور که به عنوان نیروی کار در یک شرکت حقوقی استخدام می شوند اقدام نمایند.  ایجاد  انگیزه  برگ برنده ای ، برای دستیابی به موفقیت در تجارت است. فارغ از اینکه  در کشور خودتان فعالیت  کنید و یا جهت ثبت شرکت در عراق به بازار پور سود عراق یا هر کشور خارجی دیگر ورود نمایید،   این قاعده یک سان است . ایجاد انگیزه در نیروی  کار امری ساده و مهم تلقّی می شود. اگر خارجی هستید و در خارج از کشور تجارت می کنید ، ممکن است تکنیک هایی که  برای دستیابی به این مهم در موطن خود  به کار می برید در دستیابی به نتیجه کارایی لازم را نداشته باشد ،

کارآفرینان موفق بین المللی و تاجرانی که جهت ثبت شرکت در عراق یا هر کشور دیگری  اراده می کنند باید دارای انعطاف در عقاید و نحوه زیست فرهنگی خود داشته باشند و بتوانند با به کارگیری این خصیصه در فعّالیت تجاری خود در عراق و ایجاد پل ارتباطی میان خود و کارکنان موفّق باشند.

جهت ثبت شرکت در عراق یا ورود به هر کشور خارجی برای فعّالیت تجاری یا هر امر دیگری، موفّقیت به عنوان هدف اولی و اوّلیه تلقّی می گردد. لذا می بایست از ابزارهای مفیدی برای نیل به این هدف والا انتخاب کرد ۱٫ علم به تاریخ ملّت و کشور عراق می تواند ارتباط سازنده ای میان شرکت شما و دولت مردان عراقی و همچنین کارکنان شما در عراق ایجاد نماید! تاریخ یک ملت چیزهای زیادی درباره چگونگی رشد فرهنگ آن جمعیت می گوید!کشور عراق دارای یکی از کهن ترین تاریخ تمدّن بشری است و ارتباط تنگاتنگی با ایرانیان دارد. تجّار باید از این سابقه تاریخی در رشد فعّالیت تجاری و پیدایش فرصت­ها و حل چالش ها استفاده نمایند. کارآفرینان می توانند از این دانش برای تنظیم روش خود هنگام کار در چنین کشورهایی و مواجهه و تجارت با جمعیت محلی استفاده کنند.کشور عراق  دارای تاریخ غنی غرق در ادب  و آموخته های باستانی می باشد. عراقی ها نیز همچون ایرانیان  به تعلقات  مذهبی و دینی خود  اهمیت زیادی می دهند و کارآفرینان و تجّار  بین المللی که به عراق  سفر می کنند یا در عراق  فعّالیت  می کنند ، این مسئله را به خوبی درک می کنند و رویکرد خود را متناسب با آن تطبیق می دهند.. ۲-(۲) علم به قوانین ، درک آن و داشتن وکیل پایه یک دادگستری مورد وثوق عراقی که دلسوز تجارت شما باشد، یکی از  مهمترین و بدیهی ترین مولفه های موجود است  این شاید مهمترین و بدیهی ترین  نکته ای باشد که هرکس در کشور عراق نسبت به ثبت شرکت در عراق اقدام کرده یا دارای   تجارت موفق (و مشروع) بوده است  به آن اعتراف کرده یا خواهد کرد.. کارآفرین  و تاجر خارجی درک می کند که که کار در یک سرزمین خارجی آن هم فعّالیت تجاری با ثبت شرکت در عراق از جمله امور پیچیده است که نیاز به مشاوره حقوقی مستمر دارد. . در چنین شرایطی برای اطمینان از پایداری ، شناخت ، درک و پیروی دقیق از قانون حاکم  و قوانین ایالتی کردستان عراق  به هر قیمتی و به هر وسیله ای امری  حیاتی است. این دو مولفه به همراه ایجاد انگیزه در کارکنان و یافت شباهت های فرهنگی موجود و تبدیل بحران به فرصت از مهمترین اقدامات اوّلیه برای تجارت در عراق یا ثبت شرکت در عراق می باشد.موکّلین محترم می توانند برای انجام اقداماتی همچن وصول مطالبات در عراق، ثبت شرکت در عراق و شرایط ثبت شرکت در عراق، ثبت برند تجاری در عراق، ثبت علامت تجاری در عراق،  با نماینده دکتر ربیعی در جمهوری اسلامی از طریق صفحه تماس با ما سایت اقدام فرمایند.